Strop SMART – przegląd ciekawych rozwiązań

Decydując się na mieszkanie na rynku pierwotnym, otrzymujemy gotowe mieszkanie pod klucz. Nie w każdej chwili przykładamy uwagę do tego, jaki rodzaj stropu został zamontowany w konstrukcji danego budynku. O jego jakość powinien zadbać deweloper. W jego gestii leży wybranie najlepszych rozwiązań, by budowla była odporna i wytrzymała poprzez wiele lat. Najkorzystniejszym rozstrzygnięciem dla opłacalnej i bezpiecznej inwestycji jest strop SMART.

Zastosowanie odpowiednich materiałów, potrzebnych do zaprojektowania wytrzymałej konstrukcji to powinność każdego dewelopera. Budynek musi służyć mieszkańcom przez wiele lat i nie powodować żadnych problemów z pęknięciami ścian, niskim stopniem wygłuszenia poszczególnych kondygnacji czy słabą termoizolacją. Z drugiej strony, właściwie każdy inwestor usiłuje wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie, ażeby jednocześnie obniżyć koszty tworzenia. Nie bez znaczenia jest też czas przeprowadzanych prac. Wybudowanie jednego, kilkupiętrowego bloku jest misją na kilka miesięcy, a nieraz termin oddania może się wydłużyć. Sprawne rozwiązania są priorytetowo istotne, gdy wyznaczony jest już okres, kiedy budynek będzie gotowy. Żaden deweloper nie pragnie dopuścić do opóźnień wynikających z wolnego wykonywania poszczególnych kondygnacji.

nadproża strunobetonowe

Dlatego idealnie sprawdzającym się sposobem na uniknięcie terminowego poślizgu są stropy SMART. Konstrukcja takich stropów złożona jest z płyty strunobetonowe o szerokości 60 cm. Dzięki niewielkim rozmiarom poszczególnych elementów można je z powodzeniem transportować za poradą samochodu ciężarowego, wyposażonego w lekki dźwig rodzaju HDS. Strop SMART waży niedużo, w porównaniu z innymi rozwiązaniami stropowymi. Jego montaż na konstrukcji budynku nie wymaga użycia fachowego, ciężkiego sprzętu. Skraca się również czas wytworzania stropu. Ułożenie płyt na jednej kondygnacji wynosić może wyłącznie dwie godziny! Dodatkowo nie ma potrzeby zatrudniania całej ekipy montażowej. Przy budowie stropu wystarczy wyłącznie dwóch pracowników.

Strop SMART to duże ułatwienie, nie tylko podczas montażu, niemniej jednak także w kwestii finansowej. Nie wymaga wykorzystania deskowania, do którego potrzebne jest drogie, specjalne drewno. Unikamy również cen związanych z nadlewaniem betonu. W połączeniu ze wspomnianym brakiem konieczności wydawania pieniędzy na ciężki sprzęt dźwigowy, takie rozwiązanie jest bardzo rentowne dla każdego dewelopera. Dodatkowo stropy SMART charakteryzują się bardzo dobrą akustyką, co zapewnia wysoki komfort lokalu mieszkalnego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s