Wybór odpowiedniego stropu

Wybór stosownego stropu podczas budowy zaprocentuje w późniejszym czasie wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej wyborów możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię.

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budowli. Dzieli kondygnacje budynku, przenosząc obciążenia, jakie na niego działają. Wybór odpowiedniego stropu jest istotną decyzją, wiąże się bowiem z przewidywaną wielkością inwestycji w tym momencie , a ponadto parametrami takimi jak termoizolacyjność, które odgrywają bardzo istotną rolę w późniejszych kosztach eksploatacji.

Odpowiedzią na żmudne układanie stropów gęstożebrowych miał być strop Filigran, znany w Europie, wyjątkowo w Niemczech od lat 50-tych XX wieku. Stropy te składają się z płyty prefabrykowanej, żelbetowej Filigran (tzw. szalunku traconego) wykonywanej w fabrykach prefabrykatów betonowych oraz dodatkowo betonu wylewanego na budowie.

płyty strunobetonowe

Strop teriva składa się z prefabrykowanych belek kratownicowych rozpostartych wśród ścianami nośnymi oraz dodatkowo pustaków wypełniających, które zabetonowuje się od góry warstwą nadbetonu, by otrzymać sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji. Układanie stropu TERIVA nie wymaga udziału ciężkiego sprzętu, a deskowanie konieczne jest tylko na jego obrzeżach i pod żebrami rozdzielczymi.

Płyty stropowe bardzo podobnie jak Lekki Strop Panelowy SMART są odpowiedzią na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie rynku na towary prefabrykowane minimalizujące czas tworzenia.

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm (połowę mniej niż w przypadku standardowej płyty). Unikalna modułowość powoduje, że strop SMART powinno się do najlżejszych tego typu stropów na rynku i jest lżejszy od stropów ceramicznych przykładowo. Porotherm, Fert, czy TERIVA.

Płyty kanałowe sprężone KONBET SPK jak również panele SMART są przeznaczone do wykonywania przekryć stropowych i przenoszenia związanych z nimi obciążeń stałych i zmiennych na konstrukcję pionowych ścian albo słupów nośnych budynku.

Kształtki wieńcowe są pierwszym w Polsce kompletnym system elementów szalunkowych (kształtek) wieńca opuszczonego. W jego skład wchodzą elementy umożliwiające jednostronne i dwustronne opieranie stropów zarówno na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych.

Wychodząc naprzeciwko potrzebom naszych kontrahentów, którym coraz bardziej zależy na minimalizowaniu czasu trwania tworzenia, stworzyliśmy nadproża SBN, które cechują się łatwością montażu , a dodatkowo wysoką funkcjonalnością. Można je stosować nie tylko jako szczegóły zamykające otwory okienne i drzwiowe w konstrukcji ścian, ale również w przesklepieniach otworów drzwiowych ścian działowych. Nadproża SBN eliminują konieczność wylewania lub dolewania belek co znacznie przyspiesza proces tworzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s